Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cohen Knighton
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Northside Wrestling Club
Viewmont Wresting Club
Viewmont Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
L
TF 10-0 1:07
K. Wootton
Utah
Utah Freestyle State Championships
Round 5
132
04/20
W
F 2-0 0:36
O. Smith
---
Utah Freestyle State Championships
Round 4
132
04/20
L
TF 11-1 0:47
R. Ohearon
Champions Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 2
132
02/10
L
DEC 7-4
W. Childs
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
130
02/10
W
F 7-0 1:27
B. Munns
Bear River Junior High Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
130
02/10
L
F 4-1 2:17
K. Flinders
Westlake
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
130
02/10
W
F 2-0 0:20
T. Fitzgerald
JWC
Utah Youth Super State
Round 1 championship
130
01/27
L
Replay
F 6-0 2:08
K. Xoumphonphackdy
Westlake
Utah Northern State (4th-9th grade)
3rd place
130
01/27
W
Replay
DEC 8-4
B. Kjar
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
130
01/27
W
Replay
DEC 11-10
M. Tanner
GC Junior Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
130
01/27
W
Replay
F 5-2 1:55
W. Childs
Champions Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
130
01/27
W
Replay
F 2-0 0:24
L. Lewis
Timpanogos Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
130
01/27
L
Replay
MD 12-2
B. Kjar
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
130
01/20
W
F 14-2 3:45
I. Allen
Cave Club Wrestling
Rec League State
Placement and semis
126
01/20
W
F 7-0 0:57
J. Bernard
Taylorsville
Rec League State
Round 3
126
01/20
W
F 10-1 3:39
J. Winward
Empire
Rec League State
Round 2
126
01/20
W
TF 21-5 3:00
J. Wootton
Westlake
Rec League State
Round 1
126
01/13
L
Replay
DEC 11-9 SV
K. Shepard
Aniciete Training Club
Beehive Brawl
semis and last consi
132
01/13
W
Replay
DEC 2-1
M. Roberts
South Sevier Jr. Wrestling
Beehive Brawl
Mid Wrestlebacks
132
01/13
L
Replay
DEC 5-3
D. Meinhardt
Delta Wrestling Club
Beehive Brawl
Round 1 (16 Man)
132
12/28
W
F 10-2 2:20
Z. Kohler
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
127-132
12/28
W
F 2-0 0:36
D. Jackson
Altamont Longhorn Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
127-132
12/28
W
F 4-0 4:01
C. Goodwin
Empire
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
127-132
12/16
W
DEC 7-2
D. Christensen
Box Elder Stinger Wrestling
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Placement Matches (32 Man)
135
12/16
L
DEC 7-3
M. Redd
Logan Grizz
2023 Jaydon Rodgers Memorial
6th Wrestleback (32 Man)
135
12/16
L
F 7-2 2:52
B. Kjar
Sanderson wrestling academy
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Semis & 5th WB (32 Man)
135
12/16
W
DEC 9-2
D. Christensen
Box Elder Stinger Wrestling
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
135
12/16
W
FOR 0-0
u. undefined
Westlake Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
135
11/25
L
Replay
F 2-0 1:15
W. Christensen
Sanderson Wrestling Academy
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
125
11/25
L
Replay
F 5-0 0:55
J. Jr.
Sanderson Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
11/25
W
Replay
F 2-0 0:57
H. Taylor
Syracuse
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
125
11/18
W
F 2-0 0:38
M. Kelly
Northside Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
119-127
11/18
W
F 13-0 1:57
J. Avery
Bruin Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
119-127
11/18
W
F 7-0 1:20
A. Olson
Delta Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
119-127
11/11
L
Replay
F 2-0 0:44
B. Kjar
Sanderson Wrestling Academy
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 3 (4 Man)
124-135
11/11
W
Replay
F 4-0 0:26
B. Boren
West Jordan
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 2 (4 Man)
124-135
11/11
W
Replay
F 2-0 0:12
J. James
Ben Lomond wrestling
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 1 (4 Man)
124-135
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
Replay
F 2-0 0:46
M. Pulsipher
Top Of Utah
Rec League State
Placement Matches (16 Man)
117
01/21
W
Replay
MD 15-2
A. Fitisemanu
Agoge/Atlas Wrestling
Rec League State
4th Wrestleback (16 Man)
117
01/21
W
Replay
F 4-0 1:24
S. McNeill
Duchesne
Rec League State
Semis & 3rd WB (16 Man)
117
01/21
L
Replay
F 11-4 2:43
M. Bartko
Wasatch Wrestling Club
Rec League State
Quarters & 1st WB (16 Man)
117
01/07
W
F 2-0 0:36
D. Jackson
Longhorn Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
107-113
01/07
W
F 2-0 0:45
J. Spencer
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
107-113
01/07
W
F 6-1 2:45
E. Daniels
Westlake
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
107-113
11/19
W
DEC 9-4
C. Christensen
Bountiful
Excalibur Youth Tournament
Round 3 (Best of 3)
102-107
11/19
W
DEC 11-7
C. Christensen
Bountiful
Excalibur Youth Tournament
Round 2 (Best of 3)
102-107
11/19
L
DEC 7-5
C. Christensen
Bountiful
Excalibur Youth Tournament
Round 1 (Best of 3)
102-107
11/12
L
F 2-0 0:14
A. Ingram
Viewmont Wresting Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 3 (4 Man)
107-117
11/12
L
F 3-2 0:46
I. Valdez
Fremont Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 2 (4 Man)
107-117
11/12
W
FOR 0-0
V. Mendenhall
Davis Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 1 (4 Man)
107-117
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022