Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Camara
Results
High School Results
Team Name
Team Arkansas
Van Buren
Van Buren High School
Van Buren High School Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
L
F 7-0 1:15
C. Claussen
Springdale Youth Wrestling Club
2024 Arkansas Freestyle/Greco State
Placement Matches (16 Man)
144
04/13
L
DEC 12-6
C. Claussen
Springdale Youth Wrestling Club
2024 Arkansas Freestyle/Greco State
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/24
W
Replay
MD 12-2
D. Allmendinger
Little Rock Christian
Arkansas State Tournament
1st
5A 126
02/23
W
Replay
F 2-2 5:07
K. Morgan
Lakeside
Arkansas State Tournament
Semifinals (Bottom)
5A 126
02/23
W
Replay
MD 19-10
T. Guy
Sheridan
Arkansas State Tournament
Champ 1/4s
5A 126
02/18
L
F 10-8 5:42
R. Holloway
Greenwood
5A North Boy`s Regional
Fianls
126
02/17
W
F 5-0 1:16
P. Farmer
Greenbrier
5A North Boy`s Regional
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/17
W
F 16-6 5:16
D. Saba
Mountain Home
5A North Boy`s Regional
Quarterfinals (8 Man)
126
02/03
W
F 5-2 2:58
D. Saba
Mountain Home
5A Arkansas High Boys Dual
Semis & 1st WB (8 Team)
126
01/27
W
MD 13-0
G. Garcia
Shiloh Christian
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
Placement Matches (32 Man)
126
01/27
W
DEC 13-9
D. Allmendinger
Little Rock Christian Academy
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
6th Wrestleback (32 Man)
126
01/27
L
DEC 4-0
E. Adkins
Pottsville
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
Semis & 5th WB (32 Man)
126
01/27
W
DEC 8-6 SV
G. Garcia
Shiloh Christian
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/27
W
F 12-1 3:57
N. Bloomdahl
Subiaco Academy
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/20
W
F 5-3 3:42
J. Mayo
Gravette
Bobcat Winter Blowout
Placement
126
01/20
W
F 2-0 1:20
D. Roca
Berryville
Bobcat Winter Blowout
semis
126
01/20
W
F 2-0 1:18
A. Garcia
Springdale Har-Ber
Bobcat Winter Blowout
quarters
126
01/06
L
DEC 8-6
E. Adkins
Pottsville
2024 Mane Event - Men`s
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/06
W
MD 12-3
J. Mayo
Gravette
2024 Mane Event - Men`s
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/06
W
M FOR 0-0
G. Garcia
Shiloh Christian
2024 Mane Event - Men`s
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/06
W
F 2-0 1:17
A. Flores
Subiaco Academy
2024 Mane Event - Men`s
8/16 Round 2
126
01/06
L
F 6-2 3:40
E. Adkins
Pottsville
2024 Mane Event - Men`s
8/16 Round 1
126
12/16
L
F 5-1 5:40
B. Davis
TAHLEQUAH
2023 Bring the Hammer - Men
Silver 9th
126
12/16
W
F 2-0 1:50
Z. Esses
Grapevine
2023 Bring the Hammer - Men
Silver Champ Semi
126
12/16
W
F 9-10 4:54
L. Gunderson
Greenwood
2023 Bring the Hammer - Men
Silver Qtrs
126
12/16
W
DEC 8-6 SV
C. Latham
Azle
2023 Bring the Hammer - Men
Round 5 (24 Man)
126
12/16
L
F 6-2 2:18
S. Waseem
Little Rock Central
2023 Bring the Hammer - Men
Round 4 (24 Man)
126
12/15
L
F 2-0 1:24
S. Yudizky
Rockwall Heath
2023 Bring the Hammer - Men
Round 2 (24 Man)
126
12/15
L
DEC 11-6
B. Davis
TAHLEQUAH
2023 Bring the Hammer - Men
Round 1 (24 Man)
126
12/09
L
F 5-0 3:25
X. Graves
Bentonville
Bentonville West Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
126
12/09
W
F 2-0 1:49
S. Schuberger
Columbus HS
Bentonville West Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
126
12/09
W
F 4-0 2:46
P. Burnett
Gravette
Bentonville West Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
126
12/09
L
F 5-0 1:55
J. Hooe
Shiloh Christian
Bentonville West Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
12/09
W
F 3-0 0:52
R. Kline
Bentonville West
Bentonville West Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
11/12
W
DEC 4-3
B. Miller
Rogers High School Wrestling
The Mountie Open
Placement
126
11/11
W
F 2-4 0:23
V. Morales
Rogers High School Wrestling
The Mountie Open
Round 5 (10 Man)
126
11/11
L
DEC 8-6
C. Cavender
Mighty Bluebirds Wrestling
The Mountie Open
Round 4 (10 Man)
126
11/11
W
F 5-2 1:25
C. Smith
Bentonville West High School Wrestling
The Mountie Open
Round 3 (10 Man)
126
11/11
L
DEC 5-4
T. Jackson
Rogers High School Wrestling
The Mountie Open
Round 2 (10 Man)
126
11/04
L
F 9-1 2:27
J. Hooe
Honey Badger Wrestling Club
Fayetteville Kickoff Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
11/04
W
DEC 10-5
D. Stuart
Fort Smith Southside High School Wrestling
Fayetteville Kickoff Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
126
11/04
L
MD 10-2
K. Rogers
Springdale Youth Wrestling Club
Fayetteville Kickoff Classic
Round 1 (16 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024