Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tayler Faulkner
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cougar Wrestling Club
Cougars Wrestling Club
Utah
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:23
H. Myers
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
140
02/10
W
F 2-0 0:29
C. Patino
Grantsville Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
140
02/10
L
F 7-2 2:44
L. Christensen
Wasatch
Utah Youth Super State
Round 1 championship
140
01/27
L
Replay
F 5-3 2:03
L. Christensen
Wasatch Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
5th place
125
01/27
L
Replay
F 2-2 1:02
P. Streight
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
125
01/27
L
Replay
F 4-0 2:34
A. Colvin
Roy wrestling club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
125
01/27
W
Replay
F 2-1 1:19
C. Hansen
Olympus Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
125
01/20
W
MD 8-0
M. Nelson
Top Of Utah
Rec League State
Round 3
114-124
01/20
W
F 2-0 0:27
C. Hansen
Olympus Wrestling
Rec League State
Round 2
114-124
01/20
W
F 2-0 0:31
K. Tanaka
Charger Wrestling Club
Rec League State
Round 1
114-124
01/13
L
FOR 0-0
K. Tanaka
Chargers Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
123-125
01/13
L
FOR 0-0
L. Godfrey
Top of Utah
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
123-125
01/13
L
FOR 0-0
S. Roche
Bear River Jr High Wrestling C
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
123-125
01/06
L
F 7-2 2:03
D. Jackson
Altamont longhorns
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
121-128
01/06
L
F 2-0 0:18
K. Church
Riverton Wolf Pack Wrestling C
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
121-128
01/06
L
F 5-1 1:18
W. Walton
Wasatch
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
121-128
12/31
W
F 0-5 1:42
S. Wendell
Elko Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Medals
127
12/30
W
F 2-0 0:18
C. Patino
Grantsville Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Cons Semis
127
12/30
L
F 1-0 1:18
K. Sanchez
Arizona Girls Wrestling
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 6 Semis
127
12/16
W
F 2-0
C. Hansen
Olympus-Skyline
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 3 (4 Man)
117-125
12/16
W
DEC 6-5
S. Roche
Bear River Jr High Wrestling C
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 (4 Man)
117-125
12/16
W
F 2-0 1:29
C. Smith
Bear River Jr High Wrestling C
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 1 (4 Man)
117-125
12/09
L
FOR 0-0
K. Tanaka
Charger Wrestling Club
Battle Royale Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
140
12/09
L
FOR 0-0
P. Staheli
Bear River Wrestling Club
Battle Royale Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
11/12
L
F 4-1 1:26
S. Page
Colorado Outlaws
JR Tournament of Champions
Placement Matches (8 Man)
123-132
11/11
W
F 6-4 2:22
S. Roche
Bear River Jr High Wrestling Club
JR Tournament of Champions
Semis & 1st WB (8 Man)
123-132
11/11
W
F 7-2 1:39
A. France
Lyman
JR Tournament of Champions
Quarterfinals (8 Man)
123-132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
F 0-0 1:48
B. Misrasi
---
Utah Youth Super State
Medal Rounds
140
02/11
L
Replay
F 1-5 1:55
A. Jones
Duchesne
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (16 Man)
140
02/11
W
Replay
DEC 6-3
A. Tsinnijinnie
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
02/11
L
Replay
F 5-0 0:35
B. Misrasi
---
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
01/21
L
Replay
DEC 4-2 SV
M. Mbanza
Husky Wrestling
Rec League State
Placement Matches (8 Man)
122-130
01/21
W
Replay
DEC 8-2
K. King
Top Of Utah
Rec League State
Semis & 1st WB (8 Man)
122-130
01/07
L
F 2-0 0:09
J. Rasmussen
Charger Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
122-127
01/07
L
F 9-1 3:35
K. Hall
Aviator Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
122-127
01/07
W
FOR 0-0
J. Johnson
Mountain Ridge Youth Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
122-127
12/03
W
F 2-0 0:44
B. Ekins
JWC
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
119-128
12/03
W
F 10-6 2:13
K. King
Top of Utah
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
119-128
12/03
W
F 2-0 0:34
B. Clegg
Delta Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
119-128
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020