May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Crystal Olson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Top Of Utah
Top Of Utah Wrestling Club
Top of Utah
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
Replay
F 3-0 2:49
K. Mecham
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
105
01/27
L
Replay
MD 10-2
K. Grange
Ridgeline
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
105
01/20
W
MD 13-2
G. Avila
Cougars Wrestling Club
Rec League State
Quarters & R2
98-107
01/20
W
F 9-0 1:54
N. Taylor
Grantsville Wrestling Club
Rec League State
Round 1
98-107
12/09
L
Replay
F 7-0 4:03
D. Knight
Wasatch Wrestling Club
Battle Royale Championships
1st & 3rd (16 Man)
105
12/09
W
Replay
F 2-0 1:01
K. Trush
Bear River Wrestling Club
Battle Royale Championships
4th Wrestleback (16 Man)
105
12/09
L
Replay
F 9-1 2:01
M. Pace
Champions Wrestling Club
Battle Royale Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
12/09
W
Replay
F 2-0 0:35
S. Trinnaman
Bear River Wrestling Club
Battle Royale Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
11/25
W
Replay
F 2-0 0:22
J. Potter
Cougars Wrestling Club
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
105
11/25
L
Replay
F 2-0 0:46
J. Graham
Jackson Bronc Wrestling Club
The Turkey Tussle
4th Wrestleback (16 Man)
105
11/25
W
Replay
F 10-6 4:17
E. Sorensen
Bear River Wrestling Club
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
11/25
W
Replay
F 2-0 0:23
S. Trinnaman
Bear River Wrestling Club
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
105
11/25
L
Replay
F 2-0 0:40
J. Graham
Jackson Bronc Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
105
11/11
W
F 9-2 2:26
A. Zorn
Fremont Wrestling Club
Top of Utah Championships
Round 3 (4 Man)
93-106
11/11
W
MD 12-1
S. Trinnaman
Bear River Jr High Wrestling C
Top of Utah Championships
Round 2 (4 Man)
93-106
11/11
W
F 5-0 0:34
O. Jones
Bear River Jr High Wrestling C
Top of Utah Championships
Round 1 (4 Man)
93-106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
Replay
F 6-3 2:26
K. Tanaka
Charger Wrestling Club
Rec League State
Round 3 (3 Man)
111-119
01/21
L
Replay
F 2-0 0:33
B. Winterton
Cougar Wrestling Club
Rec League State
Round 2 (3 Man)
111-119
01/14
L
F 2-1 2:40
K. Phillips
Bear River Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
104-111
01/14
W
F 2-0 0:33
M. Wiberg
Top of Utah
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
104-111
01/14
L
F 0-2 1:02
J. Khoundet
Stallions Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
104-111
11/26
L
Replay
F 2-0 1:30
M. Canfield
Bear River
Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
11/26
W
Replay
F 10-4 3:58
S. Blau
Lyman
Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
120
11/26
L
Replay
F 4-1 1:12
B. Deeter
Sanderson Wrestling Academy
Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
120
11/19
L
F 4-1 1:36
B. Gines
Springville Youth Wrestling
Weber Northern Regional
Semifinals & WB (8, 16, & 32 man)
107-111
11/19
L
F 1-2 2:07
I. Henry
Bear River Wrestling
Weber Northern Regional
Quarterfinals & WB (8 & 16 man)
107-111
11/19
L
F 4-4 2:56
S. Kalai
BR Jr. High Wrestling
Weber Northern Regional
Round 2 Champ & WB (32 man)
107-111
11/12
W
DEC 8-6 SV
J. Weise
Grantsville
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 3 (4 Man)
94-105
11/12
L
MD 8-0
C. Hawkes
Bear River Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 2 (4 Man)
94-105
11/12
L
F 10-2 1:29
L. Hardy
Bear River Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 1 (4 Man)
94-105
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020